Posted on: April 7, 2017 Posted by: adooshka Comments: 0

lumosityWe bring better brain training to the world – hasło, które wyjaśnia czym tak naprawdę jest lumosity. Jest to proste narzędzie dostępne online, gdzie każdy może nieodpłatnie sprawdzić swoje zdolności poznawcze oraz, za pomocą starannie dobranych gier, je rozwinąć.

Gry z zakresu kognitywnego treningu są podzielone na rozwój pięciu obszarów: szybkość reakcji, pamięć, koncentracja, elastyczność, umiejętność rozwiązywania problemów. Dodatkowo są gry do szlifowania języka angielskiego.

Aby móc skorzystać z oferty lumosity należy utworzyć konto podając podstawowe informacje osobowe. W wersji demo można wybrać jedną z trzech udostępnionych gier. Co ciekawe codziennie te gry ulegają zmianie, więc w ten sposób uda się zagrać w każdą. Na chwilę obecną jest ich już ponad 50. W wersji premium za 11.95 $ miesięcznie bądź 59.95 $ rocznie oprócz dostępu do gier otrzymujemy zalecenia dotyczące zwiększenia skuteczności treningu, raporty wyjaśniające cel treningu, narzędzia do śledzenia postępów treningu itd.

Dlaczego rozwój inteligencji kognitywnej jest tak istotny? Odpowiedź jest prosta. Zdolność do myślenia skutecznego, w szczególności w sytuacjach nieprzewidywanych i niepewnych, zdolność wykorzystywania własnej wiedzy i informacji należą do tych kluczowych w wyposażeniu człowieka. Brak albo niedostateczny rozwój tych zdolności sprawia, iż człowiek jest jedynie nosicielem mózgu a nie użytkownikiem.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.