Posted on: February 1, 2022 Posted by: adooshka Comments: 0

Pół roku temu dostałam w prezencie depilator laserowy Braun silk expert pro 5. Do tej pory zabiegi z użyciem lasera wykonywałam wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Wydawało mi się, że depilacji za pomocą lasera nie warto stosować w domowych warunkach. Okazało się, że się myliłam :). Jest to proste, szybkie, bezbolesne pozbycie się zbędnego owłosienia. Jest jeden warunek, który uchroni użytkownika przed niepożądanymi skutkami stosowania depilatora laserowego w domu – należy ściśle przestrzegać instrukcji dołączonej do opakowania. Niestety zbagatelizowałam kwestię dokładnego usunięcia owłosienia przed wykonaniem zabiegu i tym samym doszło do znacznego poparzenia skóry. Leczenie polegało na smarowaniu zaczerwienionego naskórka panthenolem i po kilku tygodniach zmiany na skórze ustąpiły.

Najlepszym momentem na rozpoczęcie stosowania depilatora IPL jest okres jesienno-zimowy, ponieważ przed i po wykonaniu zabiegu nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych. Latem można o tym przez przypadek zapomnieć tym samym narazić skórę na poparzenie.

Czy depilator laserowy usuwa niechciane owłosienie na stałe? W moim przypadku widzę wyraźną różnicę, szczególnie dobry efekt udało uzyskać na łydkach, aczkolwiek pojedyncze włoski, co prawda w słabszej kondycji, jednak nadal odrastają. Od początku wiedziałam, że jest to proces długotrwały, więc nie nastawiałam się na szybki rezultat.

Cieszę się, że nie muszę już odwiedzać salonu kosmetycznego do wykonaniu zabiegu depilacji laserowej, ponieważ w domu mogę wykonać ten zabieg szybko (bez umawiania wizyt i tracenia czasu na dojazdy), w lepszej cenie (jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym to ok. 300 zł.), bezpiecznie (urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy włączyć i wybrać odpowiedni tryb).

Więcej informacji o urządzeniu można uzyskać na stronie producenta https://www.braun.pl/pl-pl/female-hair-removal/silk-expert-pro-ipl

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.