Posted on: April 21, 2017 Posted by: adooshka Comments: 0

internet_troll_2Dotychczas publikowanie każdego zdjęcia naszego dziecka w sieci było bezkarne. Po wyroku sądu w sprawie publikacji przez ojca nagiego zdjęcia dwuletniego syna, sytuacja z pewnością ulegnie zmianie. Sprawa jest wyjątkowa o tyle, że pozew złożyła matka dziecka i przez cztery lata sądy różnych instancji badały dany temat. Wyrok skazujący to 3 miesiące pozbawienia wolności. Smutny jest fakt, że ojciec dziecka nie widzi w swoim zachowaniu niczego złego.

Parental trolling jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Rodzice dodają na portalach społecznościowych setki tysięcy zdjęć, filmików swoich dzieci. Są różnej jakości i o różnym poziomie “oryginalności”. Czasami ciężko jest przewidzieć czy dane zdjęcie bądź filmik nie zostanie przypadkiem wykorzystane np. przez rówieśników w celu ośmieszenia.

Przed publikacją wizerunku dziecka należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy naprawdę warto. Po publikacji dostęp do zdjęć będzie miała nie tylko rodzina bądź przyjaciele ale też  każda osoba mająca dostęp do internetu.

Główne obowiązki rodzica to zapewnienie poczucia godności oraz bezpieczeństwa swojemu dziecku. Szkoda, iż coraz częściej to właśnie wymiar sprawiedliwości powinien o tym rodzicom przypomnieć. Niekiedy w dość surowej formie.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.