maxresdefault

wątpliwe praktyki marketingowe od www.vitoshop.pl

maxresdefaultStaramy się w miarę możliwości być na bieżąco z tym co Adooshka ogląda w internecie. Jakie kanały subskrybuje itd. W obecnym świecie wylewu pseudo artystów, twórców, vlogerów, youtuberów, “influencerów” bardzo ważne jest ciągle tłumaczyć dziecku co jest dobre a co złe by się nie zgubiło w tym gąszczu fałszywych wartości.

Od jakiegoś czasu Adooshka regularnie ogląda kanał na youtube o nazwie Vito Minecraft. Nie jest to rozrywka o walorze intelektualnym ale czasami tak zwane “odmóżdżenie”  jest nawet wskazane.

W dniu wczorajszym Adooshka stwierdziła, że potrzebuje dodatkowej koszulki. Byłam trochę zaskoczona, ponieważ akurat tej części garderoby ma w wystarczającej ilości. Szybko się jednak wyjaśniło, że nie chodzi o zwykłą koszulkę tylko ze sklepu www.vitoshop.pl, który zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju produktów z wizerunkiem Vito i Belli. Do tej pory nie wiedziałam o istnieniu tego sklepu i tak naprawdę jak się okazuje niewiele traciłam.

Czym zaskoczyła mnie oferta sklepu?

Prezentacja produktu – na zdjęciach możemy podziwiać wymięte koszule i bluzy, które wyglądają jak towar używany.

Cena – żyjemy w kraju wolności gospodarczej, więc każdy przedsiębiorca może dowolnie ustalać ceny na swoje produkty. Niemniej jednak każdego przedsiębiorcę, który produkt wyprodukowany z materiałów sztucznych próbuje “upchnąć” w cenie jak za naturalne, traktuję jako manipulanta.

Warunki zawarcia umowy kupna-sprzedaży – poniżej oryginalna treść oferty ze strony sklepu www.vitoshop.pl

kk;l;'

Z ustawy z dnia 30 maja 2014 r. art. 27 o prawach konsumenta wyraźnie wynika

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny…

W związku z powyższym można wywnioskować, iż albo treść oferty jest niezgodna z prawem albo poinformowanie konsumenta, iż jest to produkt limitowany, zwalnia przedsiębiorcę od odpowiedzialności. Niestety ani jedno ani drugie tłumaczenie nie działa na korzyść właściciela sklepu.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podobnych przypadków w Polsce nie jest wiele i są raczej przykrymi wyjątkami. Nie powinno być społecznej akceptacji dla działań niezgodnych z prawem bądź etycznie niejednoznacznych.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *