Posted on: May 14, 2018 Posted by: adooshka Comments: 3

maxresdefaultStaramy się w miarę możliwości być na bieżąco z tym co Adooshka ogląda w internecie. Jakie kanały subskrybuje itd. W obecnym świecie wylewu pseudo artystów, twórców, vlogerów, youtuberów, “influencerów” bardzo ważne jest ciągle tłumaczyć dziecku co jest dobre a co złe by się nie zgubiło w tym gąszczu fałszywych wartości.

Od jakiegoś czasu Adooshka regularnie ogląda kanał na youtube o nazwie Vito Minecraft. Nie jest to rozrywka o walorze intelektualnym ale czasami tak zwane “odmóżdżenie”  jest nawet wskazane.

W dniu wczorajszym Adooshka stwierdziła, że potrzebuje dodatkowej koszulki. Byłam trochę zaskoczona, ponieważ akurat tej części garderoby ma w wystarczającej ilości. Szybko się jednak wyjaśniło, że nie chodzi o zwykłą koszulkę tylko ze sklepu www.vitoshop.pl, który zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju produktów z wizerunkiem Vito i Belli. Do tej pory nie wiedziałam o istnieniu tego sklepu i tak naprawdę jak się okazuje niewiele traciłam.

Czym zaskoczyła mnie oferta sklepu?

Prezentacja produktu – na zdjęciach możemy podziwiać wymięte koszule i bluzy, które wyglądają jak towar używany.

Cena – żyjemy w kraju wolności gospodarczej, więc każdy przedsiębiorca może dowolnie ustalać ceny na swoje produkty. Niemniej jednak każdego przedsiębiorcę, który produkt wyprodukowany z materiałów sztucznych próbuje “upchnąć” w cenie jak za naturalne, traktuję jako manipulanta.

Warunki zawarcia umowy kupna-sprzedaży – poniżej oryginalna treść oferty ze strony sklepu www.vitoshop.pl

kk;l;'

Z ustawy z dnia 30 maja 2014 r. art. 27 o prawach konsumenta wyraźnie wynika

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny…

W związku z powyższym można wywnioskować, iż albo treść oferty jest niezgodna z prawem albo poinformowanie konsumenta, iż jest to produkt limitowany, zwalnia przedsiębiorcę od odpowiedzialności. Niestety ani jedno ani drugie tłumaczenie nie działa na korzyść właściciela sklepu.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podobnych przypadków w Polsce nie jest wiele i są raczej przykrymi wyjątkami. Nie powinno być społecznej akceptacji dla działań niezgodnych z prawem bądź etycznie niejednoznacznych.

 

 

3 People reacted on this

  1. Dobrze, że robi Pani rozeznanie i daje informacje zwrotne, ale nie zauwazylam zeby ciuchy na zdjeciach byly p0ogniecione. Dodatkowo zamawialam tam nie raz i produkt przyszedl nowy, normalnie zapakowany i po 2 miechach noszenia wszystko dalej jest jak należy a dziecko bardzo zadowolone.
    Oczywiscie to tylko moja opinia 🙂
    Zdecydowalam sie napisac jednak z innego powodu- pisze Pani, ze stosuja nielagalna praktykę, a przecież ewidentnie chodzi o to, że wyprodukowali limiotwaną ilość bluz- towar możesz zwrócić (nigdzie nie piszą że nie możesz) ale ze względu na małą ilość możliwe, że nie będzie można wymienić po prostu na inny rozmiar.

    1. Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że Pani dziecko jest zadowolone z zakupionego produktu. To jest najważniejsze. Czytanie ze zrozumieniem jest możliwe w momencie jednoznacznej interpretacji zdania. Najczęściej uwaga typu Prosimy o przemyślany zakup sugeruje jakiś problem ze zwrotem bądź wymianą towaru. Brak towaru konkretnego rozmiaru zdarza się też w kolekcjach “nielimitowanych”. Wtedy po prostu następuje zwrot pieniędzy. Wystarczyło umieścić zdanie np.: Uwaga, ze względu na limitowaną ilość bluz, w przypadku źle wybranego rozmiaru oraz braku możliwości wymiany na właściwy, konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni. W artykule pojawiło się określenie “wątpliwej praktyki” natomiast legalność tego czy innego przedsięwzięcia oceniają odpowiednie służby.

  2. Niestety ale nie zawsze musimy kierowac sie kaprysami naszych dzieci. W tym wypadku wzbogacamy ludzi, którzy nic wartosciowego nie wnosza, a to, co wymysla i wydadza na papierze woła o pomste. W jednej z gazetek znalazla sie wycinanka. Ja sobie nie moglam z tym poradzic, a co dopiero raczki dziecka. Ja sie wyleczylam i mam nadzieje ze inni tez to zrobia. Nidprawdopodobne jak nami doroslymi manipuluja cwaniacy. Pozdrawiam

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.