szorty dziewczęce a chłopięce

EBF4E0299FE726B6E743FED28A0AE258Adooshka poprosiła mnie o kupienie dla niej nowych szortów na lato z zastrzeżeniem, że ich długość powinna być przed kolano. Myślałam, iż jest to zadanie łatwe i szybko sobie z tym poradzę. Niestety spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Na stronach internetowych praktycznie wszystkich znanych sklepów z ubraniami szorty dla dziewczynek wyglądają mniej więcej tak

dzieciece-szorty-pepe-jeans-foxtail-pg800177r08-000_5350f36b1bf9f_p_zoomnatomiast dla chłopców jak poniżej

28-06230-086-800-1Zastanowiła mnie ta różnica nie tylko w kontekście modowym ale również kulturowym. Co tak naprawdę jest jej przyczyną? Krótsze spodenki są bardziej komfortowe w upalne dni bądź zwyczajowo kobietom wypada bardziej odsłaniać nogi? Być może w krótszych szortach kobiety czują się po prostu piękniejsze? Jakie by nie były odpowiedzi na te pytania fakt jest taki, że znalezienie odpowiednich dziewczęcych szortów o długości przed kolano zajmie mi jeszcze chwilę czasu. Mam nadzieję, że w końcu nie będziemy musiały zamawiać dla dziewczynki szortów z kolekcji dla chłopców.

 

 

 

 

  2Comments

  1. Blogi dla mam   •  

    Z tą długością szortów to faktycznie ciekawe sprawa, myślę jednak, że ma to związek ze swoistym rozróżnieniem na płcie zakorzenionym jeszcze w czasach pierwszych ubiorów. W przypadku dzieci myślę, że długość spodenek nie ma jednak tak dużego znaczenia.

    • adooshka   •     Author

      Długość spodenek dziewczęcych ma między innymi znaczenie w szkole. Powinny być przed kolano. Pozostałe są za krótkie i nie mogą być prezentowane na terenie tak “poważnej” instytucji jaką jest szkoła.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.