Posted on: July 5, 2021 Posted by: adooshka Comments: 0

Jeżeli do niedawna uważano, że kobieta nie decyduje się na urodzenie dziecka głównie z powodu niskiego dochodu bądź braku odpowiedniego partnera, to dzisiaj należy ten punkt widzenia zmienić. Co raz częściej spotykam heteroseksualne pary, zarabiające znacznie powyżej średniej krajowej, które świadomie podjęły decyzję o braku potomstwa. Co więcej, już nie boją się o tym otwarcie mówić, a wręcz odnoszę wrażenie, że są z tego powodu dumni. Uważam, że jest to bardzo smutne, ponieważ tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez moich cudnych dzieciaków. Wiele im zawdzięczam. Wnoszą w moje życie ogromną wartość. Zwyczajny szary dzień staje się pełny wyzwań, pozytywnych emocji, nowych umiejętności. Świadomość, że jestem wzorem dla moich dzieci, jest czynnikiem zobowiązującym do nieustannego rozwoju własnej osobowości.

Tylko dzieci są w stanie obiektywnie ocenić postępowanie dorosłych i szczerze im o tym powiedzieć. Tylko dzięki dzieciom możemy zweryfikować jak bardzo umiemy panować nad emocjami. Tylko dzięki dzieciom możemy się nauczyć okazywać bezwarunkową miłość. Tylko dzięki dzieciom możemy patrzyć na świat bez uprzedzeń. Tylko dzięki dzieciom wiemy, że szczęście to nie o pieniądzach.

Mam ogromną nadzieję, że zjawisko świadomej i/lub wymuszonej bezdzietności nie będzie dotyczyło więcej niż 15-20% kobiet. W przeciwnym razie obawiam się, że społeczeństwa będą intelektualnie bardziej rozwinięte ale emocjonalnie niestety puste.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.