Posted on: July 8, 2021 Posted by: adooshka Comments: 0

ten ma wiele talentów.

Zazdroszczę osobom, które potrafią się specjalizować w wąskiej dziedzinie i przez wiele lat ciągle mają energię do robienia tego samego. Myślę, że jest to kwestia charakteru nieustannie dążącego do poczucia bezpieczeństwa, stabilności, określonej strefy komfortu. A jak być z tymi, którzy mają inny temperament? Tymi, dla których potrzeby rozwoju, zmian, wyzwań są ważniejsze od stagnacji.

Wszystko co jest związane z emocjami sprawia, że człowiek czuje, że naprawdę żyje a nie tylko wykonuje określone czynności niczym robot obdarzony sztuczną inteligencją. Często osobom wrażliwym jest ciężko znaleźć swoje miejsce, ponieważ zazwyczaj są też idealistami pragnącymi maksymalnie wykorzystać oraz doskonalić swoje zdolności. Jeśli dodać do tego skłonności do nonkonformizmu to nieważne jak bardzo utalentowana jest dana osoba i tak znajdą się “krytycy”, którzy wygłoszą wobec niej negatywny komentarz.

Wszelkiego rodzaju przykre uwagi, szkodliwe idee, destrukcyjne myśli należy wyeliminować z własnego życia. W przeciwnym razie obniżą poczucie własnej wartości oraz przyczynią się do pogorszenia zdrowia psychicznego oraz fizycznego.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.