Posted on: May 25, 2017 Posted by: adooshka Comments: 4

95084_1Dwa tygodni temu uczestniczyłyśmy z Adooshką w lekcji pokazowej organizowanej w szkole Soroboom. Na oficjalnej stronie szkoły możemy znaleźć informację, iż soroboom to unikalna metoda ustnego liczenia, która jest ważna dla rozwoju zdolności intelektualnych i umysłowych dziecka.

Tak naprawdę liczydło soroban jest wykorzystywane w Japonii od wieków i wciąż nie traci na popularności. Soroban jest powszechnie stosowany w japońskich szkołach podstawowych a biegłość w obliczaniu za pomocą tego liczydła uważa się za naprawdę cenną umiejętność. Pozwala jednocześnie rozwijać prawą i lewą półkulę mózgu, doskonalić umiejętność koncentracji uwagi, pamięć oraz wyobraźnię.

IV Mistrzostwa Polski w obliczeniach na sorobanie odbędą się w Cegłowie 10 czerwca 2017.

Soroboom jest jedną z wielu szkół w Warszawie nauczających dzieci liczenia za pomocą liczydła soroban. Wyróżnia ją między innymi ciekawy rozbudowany system motywacyjny, który pozwala na większe zaangażowanie i zachęca do nieustannego rozwoju umiejętności. Kurs w szkole Soroboom trwa 2 lata/4 x 90-minutowe lekcje w miesiącu. Koszt nauki – 400 zł miesięcznie. Aktualnie jest możliwość zapisania się na kurs ze zniżką Groupon

Adooshka była zadowolona z lekcji pokazowej. Dla niej ta metoda przyswajania wiedzy matematycznej okazała się niezwykle odkrywcza i interesująca. Nie do porównania ze sposobem nauczania matematyki w szkole podstawowej.

Nie mogę zrozumieć jedynie do kogo jest skierowana oferta Soroboom. Jeżeli do rodzin o średnim dochodzie to cena kursu powinna być zdecydowanie bardziej “demokratyczna”, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w zajęciach. Jeżeli do osób o wysokim dochodzie to kampania promocyjna powinna być przeprowadzona bardziej przemyślanie. Wieszanie plakatów, rozkładanie ulotek w publicznej szkole podstawowej lub prezentacja oferty przez osobę, która w dosyć krótkiej wypowiedzi wielokrotnie używa zwrotów “że tak powiem” oraz “jakby” może być nie do końca skutecznym narzędziem.

Po szczegółowe informacje na temat sorobanu oraz sposobu liczenia za jego pomocą zapraszamy na stronę www.soroban.com

 

4 People reacted on this

  1. Kiedyś oglądałam program na temat szybkiej nauki działań matematycznych w Indiach i byłam zachwycona ich poziomem. Kilkulatki robiły w głowie działania, które u nas dorosłym osobom sprawiają problem 😉 I z tego co kojarzę właśnie na liczydle Soroban to się opierało 🙂

    1. Dziękujemy za info :). Kojarzyliśmy soroban głównie z Japonią oraz Chinami a tutaj się okazuje, iż w Indiach to liczydło jest również znane.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.