odczuwalny brak słońca

DSC_0726

Dane o 1,5 mln Polaków borykających się z depresją są przerażające. Nie przypuszczałam, że problem może być tak poważny. Nas też czasami łapie chandra ale mamy listę sprawdzonych metod na skuteczną walkę.

Aktywność fizyczna – można skorzystać z karty MultiSport. Osobiście chodzę na zajęcia fitness oraz medytację. Więcej info: http://www.benefitsystems.pl/multisport

Minimum telewizji – najlepiej całkowiecie się pozbyć telewizora ;). W zamian czytamy książki, oglądamy filmy z płyt/przez internet (bez irytujących przerw reklamowych), odwiedzamy kina, teatry, filharmonie, koncerty, mecze, galerie sztuki, seminaria/warsztaty na przeróżne tematy które nas interesują.

Spotkania z przyjaciólmi – fajnie jeżeli mamy w naszym otoczeniu osoby energiczne, pozytywnie nakręcone, które potrafią stawiać czoła wszelkim przeciwnościom losu. Takie jednostki zawsze poprawiają mi humor, inspirują, ośmielają. Wiele się od nich można nauczyć.

Podróże – w poszukawaniu słoneczka można wyruszyć do ciepłych krajów i na chwilę zmienić szarą rzeczywistość. Podobno duże zmiany temperatur negatywnie wpływają na nasz organizm ale i tak letnie wakacje w środku zimy wydają się nam kuszącą propozycją http://www.dobrewiadomosci.net.pl/413-niezwykla-plaza-wyspa-mudhdhoo-malediwy

Czekolada – nie mogło jej zabraknąć w naszym zestawieniu. Tylko uważajcie z ilością :). W najbliższy weekend w PKiN odbędzie się festiwal czekolady i słodyczy https://www.facebook.com/FestiwalCzekoladySlodyczy?ref=hl Koniecznie się tam wybierzcie.

I na koniec

Prawdopodobnie najskuteczniejszym lekiem na depresję jest miłość i marzenia/cele. I jedno i drugie naprawdę uskrzydla i uszcześliwia. Jeżeli wiemy co dokładnie chcemy osiągnąć w życiu to maksymalnie koncentrujemy się na realizacji celów/spełnianiu naszych marzeń. Z ogromną siłą i entuzjazmem podchodzimy do rozwiązania każdego problemu. Wtedy wszelkie przeszkody zaczynamy traktować jako szansę a nie zagrożenie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.