nowoczesne metody usypiania dziecka

IMG_20180906_122048_813W sprawie usypiania moich dzieci prawdopodobnie jestem totalnie staromodna. Niemowlak słucha kołysanek w moim wykonaniu bądź innych wykonawców. Mniej więcej od 1 roku życia czytam dziecku bajkę na dobranoc bądź uruchamiam bajkę grajkę czyli bajkę czytaną przez profesjonalnego lektora.

Kiedyś dostałam pytanie przy jakich dźwiękach zasypiają moje dzieci. Suszarki, odkurzacza itd.? Byłam odrobinę zaskoczona pytaniem. Nie mogłam zrozumieć jak można zasypiać przy tak irytujących monotonnych dźwiękach. Szczególnie odkurzacza, którego dźwięku mam dosyć przy sprzątaniu a słuchać go do snu wydaje się być czystą profanacją.

Jakiś czas temu wzięliśmy udział w prezentacji nowej kolekcji Szumisiów. Zostały przestawione dwie rodziny miśków Słodziaków i Bystrzaków mających specjalną misję, a mianowicie pomóc w usypaniu najmłodszych. W każdym Szumisiu “bije” magiczne serce wydające 5 rodzajów szumu: biały szum przypominający dźwięk suszarki, szum o niższych częstotliwościach, szum fal morskich, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Więcej szczegółów na temat nowej kolekcji oraz funkcjonalności miśków można znaleźć na oficjalnej stronie Szumisie

Czy warto zainwestować w gadżet o nazwie Szumiś? Synek w wieku 5 miesięcy jest obojętny zarówno wobec samej zabawki jak i dźwięku natomiast Adooshka kilka razy zasypiała przy szumie wód płodowych z bijącym sercem. Akurat ten dźwięk skojarzyła z jadącym pociągiem. Lubi zwiedzać nowe miejsca, więc słysząc ten dźwięk może zasypiać z myślą o kolejnej podróży. Aktualnie traktuje Szumisia jak pluszaka, którego przytula do snu słuchając bajki grajki.

W celu weryfikacji czy Szumiś przyda się naszemu dziecku można najpierw wykorzystać nagrania dostępne np. na youtube. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać biały szum i pojawią się setki nagrań. Jeżeli dziecko przy takim szumie zasypia, spokojnie śpi i budzi się z uśmiechem to zdecydowanie Szumiś spełni swoją funkcję w pełnym wymiarze.

20180906_120252

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.