Posted on: December 17, 2017 Posted by: adooshka Comments: 0

christmasgiftsJak co roku tradycyjnie zastanawiamy się co sprezentować naszym najbliższym na Gwiazdkę oraz jaką kwotę przeznaczyć na ten cel. Często są wtedy słyszalne głosy, że tu nie o to chodzi. Sprawy materialne powinny być drugorzędne w tym czasie. Ważniejsze są przeżycia duchowe, rodzinna atmosfera itd. Racja jak zwykle jest gdzieś “pośrodku”.

Czym jest prezent. Z naszej definicji prezent to rzecz przekazana drugiej osobie w odwieczne korzystanie w celu sprawienia radości oraz okazania troski. Kwestia finansowa jest w tym przypadku tak naprawdę drugorzędna. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb obdarowywanego.

Jeżeli jest nam ciężko podjąć decyzję jaki prezent będzie odpowiedni to można skorzystać z kilku sposobów:

  • Poprosić napisać list do Mikołaja (sprawdza się doskonale w przypadku dzieci)
  • Poprosić inne osoby o radę (najlepiej z bliskiego otoczenia obdarowywanego)
  • Słuchać dokładnie osobę, której chcemy wręczyć prezent (każdy z nas mówi o tym co chciałby mieć, o czym marzy, czego mu brakuje)
  • Umówić się z pozostałymi osobami na konkretną kwotę, którą mogą przeznaczyć na prezenty dla siebie nawzajem (z doświadczenia wiele osób przekracza ten limit :))
  • Sprawić prezent uniwersalny zgodny z daną okazją (np. na Boże Narodzenie tradycyjnie dajemy w prezencie książki, poradniki, bilety na koncerty, płyty z muzyką/filmami, szaliki, rękawiczki, czapki, koce, swetry itd.)

Prezenty są nieodłączną częścią Bożego Narodzenia, ponieważ trudno wyobrazić to święto bez Mikołaja, który je dostarcza. Ważne by były przemyślane i użyteczne, a niekoniecznie “modne” i “drogie”.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.