Posted on: June 1, 2018 Posted by: adooshka Comments: 0

Children Outdoors Playing with Balloons

Co ciekawego dzieje się na mieście z okazji Dnia Dziecka?

Gdzie się wybrać z dzieckiem 1 czerwca?

Jaka jest najpopularniejsza zabawka na Dzień Dziecka 2018? (O ile się nie mylę w 2017 taką zabawką został spinner)

Jak spędzić czas z dzieckiem 1 czerwca?

Na jaką imprezę wybrać się z okazji Dnia Dziecka?

Czy powyższe pytania są istotne w kontekście właściwego świętowania Dnia Dziecka?

Odpowiedź może być tylko jedna – Nie.

Imprezy masowe z okazji Dnia Dziecka z roku na rok wyglądają praktycznie tak samo. Główne atrybuty – darmowa wata cukrowa, lody oraz dmuchane zjeżdżalnie. Czy udział w takiej imprezie jest warty stania w gigantycznych kolejkach pod gorącym słońcem po te “dobrodziejstwa”? Kiedyś usłyszałam argument, że tu nie chodzi o ten cały dyskomfort tylko o sam fakt uczestnictwa w imprezie zorganizowanej, poświęconej dziecku. Niestety, ale nie takim kosztem.

Doskonale pamiętam naszą wycieczkę do ZOO dnia 1 czerwca kilka lat temu po której stwierdziłam nigdy więcej tego typu imprez. Kolejka przy wejściu właściwie nie miała końca. Na terenie ogrodu było tak dużo osób, że zwierząt albo nie było widać ze względu na tłum obserwatorów albo się chowały wypłoszone nadmierną uwagą. Wszędzie brud od papierków, które się nie mieściły w koszach na śmieci. Podsumowując zamiast Święta było to jedno wielkie nieporozumienie.

Jeżeli już ktoś naprawdę musi wybrać imprezę tego dnia to raczej sugerujemy coś kameralnego. Aby każdy uczestnik mógł poczuć pozytywne emocje związane z beztroskością, radością, zabawą, czyli to wszystko z czym na ogół kojarzy się nam dzieciństwo.

Podstawową zasadą wyboru prezentu jest wzięcie pod uwagę przede wszystkim zainteresowań danego dziecka a nie sugerowanie się tym co modne, ponieważ “wszyscy kupują” bądź polecają.

U nas standardowym punktem świętowania Dnia Dziecka jest odwiedzenie lodziarni oraz drobny prezent. W tym roku Adooshka dostała Neocube Cubic, zestaw magnesów neodymowych z których można tworzyć różne figury. Nie jest to zabawka ani nowa ani modna ale w mojej ocenie dosyć kreatywna, interesująca i relaksująca. Jednym słowem ponadczasowa.

 

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.