Posted on: June 11, 2020 Posted by: adooshka Comments: 0

Coraz częściej słyszę opinię, iż posiadanie rodziny oraz dzieci nie jest warunkiem szczęśliwego życia. Taka opinia staje się w pewnym stopniu trendem. Po dłuższym zastanowieniu się nad danym tematem, mogę stwierdzić, iż moda na życie w pojedynkę z punktu widzenia rozwoju gospodarczego jest niezwykle istotna.

  • Single zazwyczaj traktują rozwój kariery jako priorytet, dlatego skupiają całą swoją energię na pracy. Mogą poświęcić obowiązkom zawodowym znacznie więcej czasu.
  • Single powodują znaczny rozwój praktycznie każdej branży: nieruchomości, motoryzacyjna, edukacyjna (w tym trener, coach, psycholog, stylista itd.), rozrywkowa, turystyczna, zdrowotna (w tym suplementy, antydepresanty, SPA, fitness, diety, zabiegi kosmetyczne), medycyna estetyczna itd.
  • Single rozwiązują jeden z największych współczesnych problemów – przeludnienie Ziemi.
  • Badania na temat długości życia singli nie zawsze są wiarygodne ale gdyby rzeczywiście żyli krócej to nie nadwyrężali by systemu emerytalnego.
  • Ewentualny majątek zgromadzony przez singli często jest przekazywany na rzecz instytucji państwowej bądź prywatnej (np. bank).

Każdy człowiek w ramach istniejącego systemu prawnego powinien móc samodzielnie decydować o wyborze stylu swojego życia. Najważniejsze, aby taka decyzja była w pełni świadoma i dobrze przemyślana.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.