Posted on: June 14, 2020 Posted by: adooshka Comments: 0

Za każdym razem, kiedy trzeba pójść do fryzjera, ogarnia mnie uczucie zdenerwowania oraz niepokoju. Do tej pory skorzystałam z usług co najmniej 20 fryzjerów w poszukiwaniu tego “najlepszego”, niestety bezskutecznie. Myślę, że znalezienie odpowiedniego partnera życiowego jest sprawą prostszą, niż znalezienie dobrego fryzjera.

Najlepsi fryzjerzy powinni spełniać poniższe warunki:

  • Nieustanne rozwijanie wiedzy i umiejętności
  • Kultura osobista
  • Umiejętność dopasowywanie techniki strzyżenia do rodzaju włosów (np. degażowanie dla cienkich włosów może być bardzo szkodliwe; kręcone włosy należy strzyc jak są suche a nie wilgotne itd.)
  • Dokładne słuchanie klienta (max skracanie długości o 10 cm nie może bez uzgodnienia stać się 11 cm i więcej; kolor również powinien być zgodny z wcześniej ustalonym).
  • Efekt dobrego strzyżenia powinien się utrzymać 2-3 miesiąca, a nie do pierwszego umycia
  • Doradzanie w kwestii bezpiecznych produktów do pielęgnacji włosów. Produkt “profesjonalny” nie oznacza produkt bezpieczny. Jeżeli zawiera SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLES (Sodium Laureth Sulfate), Methylo/Propylo/Butylo/Ethyloparaben, MEA– Monoethanolamine, DEA– Diethanolamine, TEA– Triethanolamine, PEG- Polyethylene Glycol, PPG- Propylene glycol itd. to spowoduje więcej szkody niż pożytku. Fryzjerzy polecające produkty zawierające ww. składniki mają na uwadze wyłącznie własny zysk a nie zdrowie klienta.
  • Higiena osobista (np. wyjście “na papieroska” i nieumycie rąk przed rozpoczęciem strzyżenia jest niedopuszczalne)

Jakiś czas temu obejrzałam wideo z instrukcją samodzielnego cięcia włosów w domowych warunkach. Oczywiście, nie jest to jakaś wymyślna fryzura tylko podcinanie końcówek długich, cienkich włosów. Zaryzykowałam i muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolona z efektu. Nie oznacza to, iż już nigdy nie odwiedzę fryzjera, ale na szczęście, o wiele rzadziej.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.