Posted on: January 5, 2018 Posted by: adooshka Comments: 0

maxresdefault

Przy wyborze nowego produktu często czytam komentarze innych osób na temat jego zgodności z opisem. Najczęściej są to opinie raczej prawdziwe ale ostatnio zachęcona dobrymi recenzjami kupiłam produkt który okazał się porażką.

Znana maksyma Terencjusza brzmi: Ile ludzi, tyle zdań. Zgoda. Tutaj nie ma żadnej wątpliwości. Na szczęście żyjemy w kraju, gdzie są ustalone zasady prawne w ramach których każda osoba może dowolnie się wypowiadać na poszczególne tematy. Jedyne co zawsze wzbudza cały szereg negatywnych emocji to kłamstwo. Nikt nie lubi świadomości, że został “nabrany”.

Ocenianie jakości danego produktu jest sprawą bardzo subiektywną. Najczęściej polega na porównywaniu tego produktu z innymi podobnymi do niego oraz przeanalizowaniu czy cena jest odpowiednia do korzyści, którą otrzymujemy jeżeli zdecydujemy się na jego zakup. Jedynej możliwie obiektywnej oceny produktu można dokonać na podstawie weryfikacji czy dany produkt spełnia swoją podstawową funkcję. Innymi słowy czy spełnia cel do którego został stworzony. Np. obiektywna funkcja samochodu to przewóz osób, zwierząt, ładunków. Natomiast opinia odnośnie marki bądź wyposażenia będzie zawsze subiektywna.

W moim przypadku sprawa dotyczyła szamponu. Ja nie mogę zrozumieć jak można pozytywnie wypowiedzieć się na temat szamponu, który nie spełnia swojej podstawowej funkcji czyli nie domywa dokładnie włosów. Nawet po kilkukrotnym umyciu pozostawia je po prostu brudne. O mocno wygórowanej cenie już nie wspomnę.

Nie mogłam nie zostawić swojej negatywnej opinii dotyczącej tego produktu i jestem mile zaskoczona, że pojawiła się na stronie www.iperfumy.pl chociaż kilka osób starało się mnie przekonać, że sklepy internetowe nie publikują negatywnych komentarzy. Cieszę się, że jest inaczej i że możemy mieć dostęp do rzetelnej informacji na temat produktów dostępnych na rynku.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.