naturalna pielęgnacja ciała

Picture 010

W okresie zimowym właściwa pielęgnacja skóry staje się szczególnie ważna. W celu zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia warto skorzystać z naturalnych olejów zamiast kremów bądź balsamów. Przede wszystkim naturalne oleje dostarczają więcej cennych składników skórze dzięki czemu są o wiele skuteczniejsze. Na rynku można znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju naturalnych olejów do pielęgnacji skóry, natomiast my używamy i dlatego możemy polecić pięć najbardziej uniwersalnych.

1 – olej kokosowy

Fresh coconut oil in glassware on color wooden table and grid tray background

Nie jest olejem bardzo tłustym dlatego doskonale się wchłania pozostawiając ładny zapach na skórze. Aby uzyskać lepszy efekt do oleju kokosowego można też dodawać odrobinę masła kakaowego.

2 – masło kakaowe

16294072_f7d2d49d-368a-4f03-b3cf-d8a97168b21e

Jest to tłuszcz pozyskiwany z ziaren kakaowca, który poprawia wygląd skóry a także zapobiega powstawaniu przedwczesnych oznak starzenia się skóry.

3 – masło shea

shea_butter

 

Pozyskuje się z owoców drzewa shea. Jest olejem bardzo tłustym dlatego można nim smarować skórę już w trakcie kąpieli. Szczególnie polecany dla kobiet w ciąży, ponieważ doskonale zapobiega rozstępom.

4 – olej z pestek malin

red-raspberry-antioxidant-face-oil-613-p

Olej z pestek malin zawiera dużo witamin oraz pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego.

5 – olej ze słodkich migdałów

benefits-of-sweet-almond-oil

Olej polecany do pielęgnacji skóry dziecka. Doskonale się sprawdza również do demakijażu oczu. Odpowiednio nawilża i wygładza delikatną skórę wokół oczu zapobiegając podrażnieniom.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.