Posted on: December 11, 2016 Posted by: adooshka Comments: 0

fotolia_thankyouglobal-optimized-1600x800-for-slider

Nie od dziś wiadomo, że dzieci zadają dużo pytań. Czasami tych trudniejszych, a czasami tych prostszych. Ostatnio miałam za zadanie odpowiedzieć na pytanie po co się uczyć języków obcych, w tym języka angielskiego. Standardowa odpowiedź na to pytanie jest następująca: Angielski jest najpopularniejszym oraz najczęściej używanym językiem świata. Nieznajomość języka angielskiego już nie tylko szkodzi a wręcz zaczyna marginalizować jednostkę w hierarchii społecznej.

Historia lubi się powtarzać. W swoim czasie Mikołaj Rej napisał zdanie znane do dziś: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Można powiedzieć, iż angielski w czasach nowoczesnych pełni analogiczną funkcję jak łacina w średniowieczu.

Dla nas nauka języków obcych to nie przykry obowiązek tylko doskonała zabawa. Istnieje wiele możliwości nauki: szkoły językowe, indywidualne lekcje z native speakerem, podręczniki językowe itd. My polecamy platformę Duolingo. Codziennie poświęcamy 25 minut na lekcję. Zaczęliśmy od angielskiego, aktualnie uczymy się francuskiego. Adooshka uwielbia zadanie, kiedy musi powtórzyć zdanie uprzednio wypowiedziane przez lektora.

Spędzanie czasu z dzieckiem połączonym z nauką języka obcego jest doskonałym pomysłem na jesienno-zimowe wieczory.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.