Posted on: March 27, 2019 Posted by: adooshka Comments: 0

Jeszcze pół roku temu byłam przekonana że zakupy online są mega niekomfortowe.

Moje argumenty były następujące:

-można mieć kłopot z dokładną oceną koloru, rozmiaru zamawianego produktu itd.

-można trafić na nierzetelną firmę i nie dostać zamówionego towaru ani zwrotu przekazanej kwoty pieniężnej

-należy opłacić dodatkowo koszt wysyłki co automatycznie zwiększa cenę produktu

Odkąd przeprowadziliśmy do mniejszej miejscowości i do tradycyjnych sklepów droga się wydłużyła postanowiłam jednak wypróbować jak działa e-commerce. Po zrealizowaniu dość sporej ilości transakcji kupna-sprzedaży postanowiłam podzielić się moją opinią na ten temat.

Ocena cech/właściwości produktu na podstawie obrazku i często skróconych opisów bywa zadaniem trudnym dlatego warto poszukać maksymalnie pełnego opisu, opinii o produkcie opublikowanych przez innych konsumentów bądź obejrzeć wideo recenzje. Jeżeli np. rozmiar/kolor ubrania bądź butów będzie jednak nieodpowiedni zawsze jest możliwość dokonania zwrotu. Standardowo mamy na to 14 dni natomiast są sklepy, które umożliwiają dokonanie darmowego zwrotu w ciągu 30 i więcej dni. Wszystko co musimy zrobić to spakować towar bez śladów użytkowania do pudełka, nakleić etykietę (zazwyczaj jest dołączona do przesyłki z zakupionym produktem) oraz wysłać za pośrednictwem kuriera, który dostarczył nam daną przesyłkę.

Kupując towar po raz pierwszy w danym sklepie bądź na większą kwotę wolę wybierać opcję płatności za pobraniem czyli jest to płatność za towar którą dokonujemy w momencie jego dostarczenia. Wybierając taką opcję należy uwzględnić, że nie zawsze będziemy mieć możliwość zapłacenia kartą bądź odwrotnie nie będzie możliwości przekazania opłaty w gotówce.

W kwestia płatności za przesyłkę wiele sklepów internetowych proponuje zmniejszenie bądź anulowanie tej opłaty w momencie kiedy wartość zakupionych produktów przekracza kwotę np. 200 zł. Jeżeli jednak musimy zapłacić za przesyłkę to najczęściej jest to stosunkowo niewielka kwota. Standardowo ok. 10-20 zł.

Chociaż zawsze wiem jakie towary zostały zamówione to samemu procesowi rozpakowywania przesyłki zawsze towarzyszą miłe emocje. Jakby to była jakaś niespodzianka np. z okazji urodzin. Często faktycznie zdarzają się niespodzianki w postaci gratisów (próbki bądź dodatkowe produkty).

Ze względu na to, że ani razu nie zdarzyło mi się mieć jakikolwiek poważny problem przy zakupach online, możemy uznać tę formę zawierania umów kupna-sprzedaży jako godną polecenia.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.