Posted on: November 9, 2017 Posted by: adooshka Comments: 0

18bb24f4ae9faacecb2d8e6190af3642Słowo marzenie ostatnimi czasy często jest zastępowane takimi słowami jak plan, cel, inicjatywa. Jednak te “zamienniki” mocno zmieniły istotę tego pojęcia. Marzenie od dzieciństwa kojarzyło mi się z czymś co się spełnia niejako przy okazji, jako extra bonus, bez większego zaangażowania i wtedy najbardziej cieszy. Jeżeli do czegoś dążymy z ogromną premedytacją, pokonując wiele przeszkód to na koniec często brakuje sił naprawdę cieszyć się z osiągniętego wyniku. Często zamiast tego by się cieszyć z tego wyniku obliczam ile sil i czasu mnie to kosztowało i czy naprawdę było to tego warte. Główną cechą marzenia powinna być ogromna radość towarzysząca jego spełnieniu.

Jednym z moich niespełnionych marzeń z dzieciństwa do dnia wczorajszego pozostawała nauka gry na instrumencie muzycznym. Najczęściej wszystkie niezrealizowane marzenia z dzieciństwa staramy się “nadgonić” za pomocą naszych dzieci. Zapytałam Adooshki czy nie chciałaby się nauczyć grać np. na gitarze. Córka się zgodziła, więc w dniu wczorajszym udałyśmy się na lekcję pokazową. Ze względu na to, iż gitar było więcej niż dzieci poprosiłam o możliwość uczestnictwa w warsztacie razem z dziećmi. Dla prowadzącego warsztatu nie było z tym żadnego problemu a dla mnie zagranie nawet krótkiej melodyjki na gitarze było niesamowicie pozytywnym przeżyciem.

Kiedy opowiadam innym o takich historiach często słyszę od niektórych osób, że nigdy nie dorosnę. Od jakiegoś czasu przestałam się przejmować takimi opiniami. Jeżeli nigdy nie dorosnę to znaczy też że nigdy się nie zestarzeję. Myślę, że to właśnie wiara w spełnianie się marzeń oraz nieustająca ciekawość świata sprawia, że każdy nasz dzień może być radosny i wzruszający, a nie pełnym strachów i frustracji.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.