Posted on: July 17, 2015 Posted by: adooshka Comments: 1

Z czym nam się najczęściej kojarzy Mediolan? Zapewne z piłką nożną, tygodniem mody oraz słynną Duomo di Milano. W październiku zamierzamy odkryć Mediolan jako miasto gdzie można doskonale spędzić czas z dzieckiem. Wstępny plan wycieczki już mamy ale z całą pewnością nie zabraknie spontaniczności z naszej strony i poznanie też innych miejsc o fantastycznym włoskim klimacie.

Duomo di Milano

duomo milano

Budowa tej katedry rozpoczęła się w 1386r. natomiast prace wykończeniowe trwały nawet do 1965r. Dach katedry ozdobiony 135 sterczynami, rzeźbami i gargulcami. Widać z niego panoramę miasta jak również Alpy. Spacer po dachu jest dostępny dla zwiedzających, więc dziecko nie powinno się zanudzić :).

Muzeum dla dzieci MUBA

children-1

MUBA powstało z myślą o dzieciach aby mogły w aktywnie, kreatywnie i pożytecznie spędzić swój wolny czas.

Biancolatte

biancolatte-cover

Bardzo klimatyczne miejsce którego nie można pominąć zwiedzając Mediolan. Zjemy tam pyszne tradycyjne włoskie śniadanko, lunch, kolację w wyjątkowej atmosferze. Dwa najbardziej popularne włoskie dania: pizzę oraz spaghetti można skosztować właściwie w każdej knajpce i wszędzie powinno być pysznie.

Nano Bleu

nano_10

Nano Bleu sklep z unikatowymi kolekcjami zabawek dla dzieci. Pamiętajmy aby ustalić z dzieckiem ilość kupionych zabawek, ponieważ może powstać mały problem :).

Gardaland

2010

Gardaland to park rozrywki znajdujący się nad jeziorem Garda w stosunkowo bliskiej odległości od Mediolanu. Świetne miejsce na aktywny odpoczynek dla całej rodziny. Warty uwagi jest również hotel, ponieważ posiada pokoje zaprojektowane w tematyce bajkowej. Nocleg w takim pokoju pozostanie pięknym wspomnieniem dla naszego dziecka.

Dużo inspirujących, nieszablonowych pomysłów na zwiedzanie Mediolanu i innych miast znaleźliśmy na stronie Westwing.pl

 

1 people reacted on this

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.