Posted on: December 14, 2020 Posted by: adooshka Comments: 0

Wspieranie małych i średnich rodzimych firm uważam za absolutnie konieczne nie tylko w obecnych czasach. Jak się dowiedziałam o polskim producencie butów w moim ulubionym minimalistycznym stylu, praktycznie od razu zdecydowałam się na ich zakup. Cena 359 zł. raczej nie jest przystępna ale buty są skórzane oraz wyprodukowane w Polsce, więc postanowiłam je zakupić przy okazji 20% zniżki.

W momencie otrzymania przesyłki wyjątkowo się cieszyłam i nie mogłam się doczekać, aż te śliczne buty okażą się na moich stopach. Niestety, tuż po ich założeniu czekało mnie ogromne rozczarowanie. Zamiast ślicznych wygodnych sportowych butów miałam na stopach ciężkie (waga pary butów r. 37 ok. 1kg), grube (wewnątrz obszyte pianką zmiękczającą) z twardą podeszwą obuwie. Poczułam się bardzo niekomfortowo. Rozumiem, że Sofix Dwójki, są inspirowane kultowym, pierwszym polskim sportowym obuwiem na rzepy z lat 80-tych ale można było je bardziej “unowocześnić”. Przede wszystkim powinny być lżejsze oraz cieńsze, ponieważ to nie jest obuwie zimowe.

Reaktywacja marki ważna i potrzebna ale jednak trzeba iść z duchem czasu, a nie w poprzek.

Zwrot został przyjęty bezproblemowo, natomiast warto wziąć pod uwagę, że Sofix nie ułatwia klientom dokonywanie zwrotów. Obecnie procedura wygląda w sposób następujący: należy wydrukować i wypełnić specjalny druk oraz samemu wybrać i opłacić kuriera.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.